TURNIEJ O PUCHAR PREZYDENTA SOSNOWCA

Już 54 raz rozegrany został Turniej Juniorów Młodszych o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca. Organizujący zawody Podokręg Sosnowiec do rywalizacji w sosnowieckiej hali, w imieniu patrona rozgrywek zaprosił sześć drużyn z rocznika 2003.

Zespoły walczyły o nagrody ufundowane przez Dział Promocji Miasta Sosnowca oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sosnowcu. Puchary otrzymały wszystkie drużyny, a indywidualne nagrody - statuetki odebrali: król strzelców Marek Kocjan z Ruchu Chorzów oraz najlepszy zawodnik Maksym Niemiec z Zagłębie Sosnowiec i najlepszy bramkarz Oskar Kontny ze Stadionu Śląskiego. Ponadto dla wszystkich zawodników, trenerów i sędziów przygotowano nagrody rzeczowe.

W imieniu Prezydenta Miasta Sosnowiec Arkadiusza Chęcińskiego turniej otworzył Zastępca Dyrektora do spraw Sportu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Arkadiusz Hrabia, który pogratulował organizatorom kontynuacji najprawdopodobniej najstarszego turnieju w Polsce.

A oto wyniki meczów decydujących o ostatecznej kolejności: o 5 miejsce: Orbita Bukowno - UKS Ruch Chorzów 4:3, o 3 miejsce: Sarmacja Będzin - MUKP Dąbrowa Górnicza 3:2, finał: Zagłębie Sosnowiec - Stadion Śląski Chorzów 6:1.