Sprawozdanie wydziału szkolenia

SPRAWOZDANIE WYDZIAŁU SZKOLENIA PODOKRĘGU SOSNOWIEC

za okres

od 16.marca 2016 r. do 26.marca 2018 r.

Wydział Szkolenia pracował w oparciu o coroczny plan pracy zgodny z

wytycznymi Wydziału Szkolenia Śl.ZPN oraz Zarządu Podokręgu

Sosnowiec, stosownie do możliwości organizacyjnych i finansowych.

Swoje zadania Wydział realizował poprzez :

1. Posiedzenia Wydziału Szkolenia

2. Organizacje i udział w imprezach piłkarskich

3. Selekcje oraz konsultacje szkoleniowe Kadr Podokręgu rocznika

2005/2006/2007

4. Udział w turniejach, mitingach oraz spotkaniach szkoleniowych

5. Obserwacje zawodników Żak, Orlik, Młodzik

6. Organizacja oraz współorganizacja Kursów

7.Pomoc przy odnawianiu, przedłużaniu licencji trenerskich.

W okresie dwóch ostatnich lat Wydział odbył szereg tematycznych

spotkań oraz posiedzeń tematem których były sprawy związane

przede wszystkim z realizacja planu oraz spraw dotyczących szkolenia organizacji turniejów i konsultacji selekcyjnych. Szczególnie analizowano udział drużyn w rozgrywkach Mistrzowskich i turniejach młodzieżowych mających na celu wyłonienie zawodników do nowo tworzących się Kadr Śląska poszczególnych roczników.

Wydział Szkolenia jest organizatorem szeregu turniejów piłkarskich dla

większości roczników grup młodzieżowych, od żaka do juniora

młodszego.

W roku 2018 odbył się już 54 Turniej Juniorów Młodszych o Puchar Prezydenta Miasta Sosnowca który jest jednym z najstarszych i najdłużej

kontynuowanych Turniejów w Polsce.

W tym roku udział brały drużyny najwyżej sklasyfikowane w

rozgrywkach prowadzonych przez Podokręg oraz Śl.ZPN w Katowicach a także

dwie zaproszone drużyny UKS Ruch Chorzów oraz Stadionu Śląskiego. Po zaciętej rywalizacji zwycięstwo odniosła drużyna Zagłębia Sosnowiec prowadzona przez trenera Grzegorza Bąka. Następne miejsca to kolejno II Stadion Chorzów, III Sarmacja Będzin, IV MUKP Dąbrowa Górnicza, V Orbita Bukowno, VI UKS Ruch Chorzów.

Wydział realizuje wytyczne Śl.ZPN w Katowicach poprzez przeprowadzenie

szeregu konsultacji szkoleniowych gdzie tylko w ostatnich brało udział

ponad 60 zawodników. Celem było wyłonienie Kadry rocznika 2006 do udziału w Turnieju im. Jerzego Wyrobka , oraz udział w Dniu Młodego Piłkarza i w końcowym etacie wyjazd na obóz szkoleniowo - selekcyjny w Bielsku Białej. Pobyt na obozie odbywa się co roku w okresie letnim w lipcu gdzie zawodnicy uczestniczą w meczach sparingowych z Kadrami innych Podokręgów oraz treningach specjalistycznych pod opieką

wykwalifikowanej kadry kierowniczo - trenerskiej. Opiekunami Kadry są

trenerzy powołani przez Wydział Szkolenia Trenerzy UEFA A Mariusz Stiebal, Wojciech Tomasiewicz oraz pomaga im Pełniący funkcje kierownika drużyny i II trenera Krystian Jawień. Opiekunami oraz Koordynatorami zadań są Pan Dariusz Wrona oraz Wiesław Milewski. Kadry Naszego Podokręgu biorące udział w turniejach co roku odnoszą liczne sukcesy zdobywając wysokie miejsca co jest zauważalne w Okręgu. Kadra 2005 r. zajęła I miejsce w Turnieju im. Mariana Kozynackiego w Bielsku Białej. Warto zaznaczyć iż dzięki staraniom Zarządu Podokręgu duża ilość konsultacji selekcyjnych odbywa się w Sosnowcu na Obiektach MOSiR-u przy ulicy Kresowej oraz Czarnych Sosnowiec i AKS Niwka.

W każdym roku w okresie od września do listopada Wydział organizuje

jeden z największych Turniejów w Polsce a mianowicie Turniej Tymbarku z

Podwórka na Stadion.

Turniej odbywa się w pięciu Powiatach , Zawiercie , Dąbrowa

Górnicza, Jaworzno, Sosnowiec i Będzin w których bierze średnio udział

około 150 drużyn w kategoriach u-8, u-10, u 12 chłopców i dziewczyn.

Dzięki tym wszystkim staraniom duża ilość zawodników otrzymała powołanie do Kadry Śląska i z powodzeniem bierze udział w rozgrywkach na etapie Ogólnopolskim. Rocznik 2004 Bartosz Chęciński, Piotr Wybański, Bała Michał, rocznik 2005 Dziedzic Igor, Uchnast Łukasz, Augustyn Mateusz ,rocznik 2006 Figura Maciej to efekt dobrze wykonanej pracy.

Na półmetku kadencji Wydział udało się po wielu latach aby do Kadry

Podokręgu oraz Śląska powoływać zawodników Orbity Bukowno gdzie szkolenie jest na wysokim poziomie ponadto doceniając prace naszych Trenerów z Kadrami Podokręgu Trener Mariusz Stiebal jest jednym z Trenerów prowadzących obecnie Kadrę Śląska rocznika 2006.Wydział powołał również koordynatorów powiatowych Pana Grzegorza Przybysza, Franciszka Nadziejko, Jarosława Stępnia do organizacji Turniejów o Puchar Tymbarku. Warto tu nadmienić iż ostatnie Finały Wojewódzkie odbyły się na Obiektach MOSiR Niwka w Sosnowcu.

Wydział pracował w następującym składzie:

1. Milewski Wiesław - Przewodniczący

2. Wrona Dariusz - Koordynator

Wydział Szkolenia prawidłowo funkcjonuje także dzięki staraniom

wielu oddanych sprawie Panów takich jak Józef Grząba, Andrzej

Adamczyk, Janusz Kiełtyka ,Dariusz Piętka, Henryk Kurek, Faracik Tomasz, Bąbik Krzysztof, Pawłowski Jan, Służałek Józef ,Górski Bartłomiej, Arkadiusz Hrabia.

ŚL.ZPN Podokręg Sosnowiec

Wydziału Szkolenia Wiesław Milewski